Gravemaskin som driver utbedringsarbeid på drivingrange og puttinggreen i Bamble Golfpark

Bamble Golfklubb får enda bedre treningsforhold!

Banen ble åpnet for spill mandag 30/3 i påskeuka, men - i skrivende stund - er driviningrangen foreløpig stengt på grunn av utbedringsarbeid. Denne sesongen kan nemlig Bamble Golfklubb ønske velkommen til betydelig bedre treningsforhold!

Det skjer mye i Bamble golfpark om dagen. Arbeidet med å oppgradere drivingrange, puttinggreen og parkeringsanlegg nærmer seg slutten.

Styreleder Peter Specht og daglig leder Helge Kimerud foran gravemaskin som driver med utbedringsarbeid på treningsgreenen i Bamble Golfpark
Fornøyde: Styreleder Peter Specht og daglig leder Helge Kimerud i Bamble Golfklubb kan denne sesongen ønske nye og trofaste spillere velkommen til enda bedre treningsforhold i Bamble Golfpark.

Moden for oppgradering

Den mest omfattende endringen er totalrenoveringen av drivingrangen, som etter lang tids slitasje nå får et etterlengtet løft, forteller daglig leder Helge Kimerud.

– Rangen var moden for en skikkelig oppgradering. Vi bygger om hele området for å gi medlemmene våre enda bedre treningsfasiliteter, forklarer Helge.

Han legger til at klubben også har kjøpt inn splitter nye rangeballer fra Wilson, som vil byttes ut fortløpende gjennom sesongen for å sikre topp kvalitet på hvert slag.

Større parkeringsplass – bedre flyt

Parkeringsplassen blir også utvidet, slik at banen kan ta imot flere gjester. Det er styreleder Peter Specht også veldig fornøyd med.

– Vi ønsker jo at besøket skal være mest mulig knirkefritt fra start til slutt. Målet er også etter hvert å få asfaltert «kjerreveien» fra rangen og opp til parkeringen, slik at adkomsten blir mer behagelig, sier Peter.

Oppgraderer treningsgreen ved hull 1

For de som vil slipe nærspillet før runden, får også puttinggreenen ved utslaget på hull 1 en skikkelig ansiktsløftning.

Gravemaskin i full gang med utbedringsarbeid på puttinggreen og drivingrange i Bamble Golfklubb.
Snart i mål: Ubedringsarbeidet på puttinggreen, drivingrange og parkeringsanlegg i Bamble Golfklubb.

– Puttinggreenen er for mange et naturlig samlingspunkt før start. Nå utvider og oppgraderer vi den slik at den holder samme høye standard som resten av anlegget, forklarer duoen.

De ser nå frem til å ønske både nye og trofaste spillere velkommen til en sesong på et merkbart bedre anlegg.

Del innlegg: